Школа майбутнього першокласника

у 2017/2018 навчальному році

Готуємо дітей до школи

Протягом багатьох років Андріївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 з жовтня по травень проводить безкоштовні підготовчі заняття для майбутніх першокласників.Кожне заняття дітей зустрічають учителі початкових класів Маслюк Інна Ігорівна та Холод Ірина Вікторівна,учителі, які поєднують в собі любов до справи і до учнів.Завдання учителів-допомогти майбутнім учням якомога швидше адаптуватися в новому середовищі. Наші підготовчі курси допомогають діткам познайомитись зі школою, вчителями, класами, предметами, які вони вивчатимуть вже за півроку. Навчання у школі передбачає серйозну підготовку як у морально-психологічному, так і в освітньому плані. Завдяки заняттям діти вчаться орієнтуватись в умовах класно-урочної системи навчання, взаємодіяти з вчителем та один з одним. Тож усім хочеться побажати творчих успіхів, натхнення і щасливої дороги до першого класу.

/Files/images/4/IMG-5a13c1e8a7fb63230fa816b20ae49d7e-V.jpg

/Files/images/4/IMG-2eef82f65cd89f7e2ca820ed16d97ffd-V.jpg

Усі бажаючі діти в школу приймаються на безконкурсній основі. Щоб стати учнем необхідно: батькам власноруч написати заяву, надати копію свідоцтва про народження дитини, ідентифікаційний код (якщо є), медичну карту з дитячого садка або поліклініки.

У 2018/2019 навчальному році 1 класи набирають вчителі: Холод Ірина Вікторівна, спеціаліст вищої категорії, педагогічний стаж - 30 років;

Маслюк Інна Ігорівна, спеціаліст, педагогічний стаж - 2 роки.

Фотографії підготовчих занять 2017 року

/Files/images/2016_2017/m/5 р¦чки.jpg

/Files/images/2016_2017/m/5 р¦чки1.jpg

/Files/images/2016_2017/m/5 р¦чки2.jpg

/Files/images/2016_2017/m/5 р¦чки3.jpg

/Files/images/2016_2017/m/5 р¦чки4.jpg

/Files/images/2016_2017/m/5 р¦чки5.jpg

Рекомендації психолога

Роль батьків у психологічній підготовці дітей до школи

Скількох би репетиторів ми не наймали, скільки б клубів і центрів раннього розвитку не відвідували, все одно основна відповідальність за підготовку дитини до школи лежить на батьках.
Не ставте на перше місце тільки чисто практичну підготовку малюка. Пам'ятайте про важливість соціальних навичок: вміння спілкуватися, заводити друзів, відстоювати свої інтереси.
Рідко при нинішньому житті з її божевільними темпами обоє батьків можуть рівну кількість часу приділяти заняттям з дитиною. Тому наступний рада прозвучить для того з батьків, хто власне готує дитину до школи: пам'ятайте про особистому прикладі. Це здається очевидним, але задумайтесь ще раз: як можна вимагати від дитини швидкого читання, якщо він не розуміє, для чого потрібно читання? Він не бачить вас з книгою, не знає про те, що і в дорослому житті, вступати в яку він поступово готується, книги відіграють важливу роль. Точно також батько, зневажливо відгукуються про свою роботу, професії, спеціальності не зможе з повною віддачею вимагати від дитини захопленості математикою, письмом. Навчання - фактично робота малюка. І він у своєму ставленні до своєї роботи бере приклад з вас і вашого ставлення до своєї зайнятості. Відносно ж до діяльності дитини, її занять потрібно з однієї сторони поважати його старання, хвалити і оцінювати по достоїнству всі його успіхи. З іншого ж боку - пояснювати причини і наслідки невдач і недостатнього старання.
Найчастіше, тато - основний авторитет для синів. Саме тато може підготувати хлопчика (особливо якщо у того немає досвіду спілкування в садку) до зіткнення з колективом. Саме він на своєму прикладі може показати, що потрібно вміти, як приймати нових у своєму оточенні людей - майбутніх однокласників, так і не ставитися до першого зустрічного, як до найкращого друга ... Якщо ви, прийшовши з роботи, привселюдно негативно відзиваєтеся про колектив, начальство - ви формуєте матрицю ставлення дитини до його майбутнім однокласникам та вчителям. Він знатиме, що колег і керівництво не потрібно поважати - адже саме так робить тато. Те ж стосується і улесливо, і панібратського відносини. Дітки - маленькі дзеркала, в яких відбиваються батьки, їх звички, ставлення до життя.
Якщо ж ви все свій час і сили присвячуєте роботі, зацікавлені в ній, захоплені, затребувані - ви формуєте правильне ставлення дитини до самого процесу праці (у його випадку - навчанні). Але тут так само існує дуже велике АЛЕ. Як би не була цікава і прибуткова робота, як би не були ви завантажені, не дозволяйте дитині відчути, що ви їм не цікавитеся! У своєму зайнятому графіку виділіть 15 хвилин в день на те, щоб поговорити про його успіхи, похвалити його, просто вислухати. Дитина буде спокійніше і впевненіше почувати себе на контрольній і в великому колективі, якщо буде знати, що ввечері зможе спокійно і довірливо поділитися всім з татом і мамою, і ті вислухають його.
Мама в свою чергу може вплинути на ставлення дочки до навчання, подругам, вчителям. Тільки показуючи свій особистий приклад, ви зможете навчити доньку вибирати подруг. Якщо вона бачить і чує як, розпрощавшись з одного подругою, мама тут же починає обговорювати її секрети по телефону з іншого - навряд чи дівчинка зможе бути вірним другом і вимагати взаємності від своїх маленьких подружок.
Своїм ставленням до роботи, до начальства, до колег мама в дочки також формує ставлення до однокласників і вчителям, як і тато в синові. Хоча, звичайно, і сини беруть приклади з матерів, та доньки - з отців. Не вимагайте від дочки шанобливого ставлення до класного керівника, якщо самі зневажливо про нього відзиваєтеся.
Для того, щоб прищепити дитині зацікавленість у навчанні, у процесі пізнання ви повинні бути хоч в якійсь мірі захоплені своєю власною діяльністю, мати хобі, різнобічні інтереси! Саме ми своїм особистим прикладом вчимо дітей тому, що зовнішній світ - багатогранний і зовсім не зациклений тільки на роботі, домашньому господарстві або грошах. Тільки з свідомістю цього проявляється найцінніше в навчанні - тяга до знань, особиста потреба знати і вміти якомога більше.
Навіть якщо ви весь день проводите вдома з дітьми, намагайтеся цікавитися якнайбільшою кількістю різнобічних речей, обговорюйте їх з малюками (в міру їхнього розуміння, звичайно), дбайте про себе, любіть себе! Саме так ви навчите дитину поважати себе, правильно ставити себе в колективі, стежити як за своїми успіхами та інтересами, так і за зовнішнім виглядом і враженням, яке він справляє на оточуючих.

Поради обом батькам

Звичайно, сім'ї бувають різні. Десь тато на роботі цілий день, а мама вдома з дітьми, десь на роботі обоє батьків, а дітьми займається бабуся ... Все вищесказане, можна адаптувати під свої обставини, пам'ятаючи про те, що кожен день, кожну секунду своїм поведінкою, своїм ставленням до життя ми вчимо жити і вести себе своїх маленьких діток.
Отже, як же сформувати у своїх дітях впевненість у своїх силах, в здібностях?
  • Особистий приклад: цікавтеся, вчіться, розвивайтеся самі, а не тільки розвивайте і вчіть дитину!
  • Хваліть малюка: займаючись з ним практичною підготовкою до школи, не пропускайте жодної удачі і успіху, кажіть дитині про те, як ви пишаєтеся ним!
  • Пояснюйте причини невдач: якщо у дитини виникли складнощі, не йдіть від проблемної теми. Поясніть важливість регулярних занять, наслідки ліні і пустощів.
  • Вчіться жити в колективі: і таким чином прищеплюйте цей навик дитині. Ваше ставлення до роботи, до начальства, до колег - це його ставлення до навчання, вчителям, однокласникам в майбутньому.
  • Вчіться дружити і тримати дистанцію - за обставинами: саме цей приклад допоможе малюкові знайти друзів і прибрати з кола свого спілкування невідповідних суб'єктів.
І - найважливіше. Як би ви не пишалися тим, що дитина вже йде в школу, він - як і раніше дитина, а не тільки "учень першого класу". Не дорікав його "ти ж уже в школу йдеш!", Коли йому хочеться трохи побавитися, не відповідайте на запитання про вік дитини "у перший клас пішов". Школа, навчання - це важлива, потрібна, першорядне справу, але ніяк не все життя вашої дитини, і не повинні всі його помисли й устремління крутитися виключно навколо шкільних справ. Залиште маленькій людині простір для маневру: він насправді ваш улюблений дитина, а зовсім не тільки школяр і учень. Відчуваючи, що крім наближається до нього шкільного життя у нього залишається і його власна, особисте життя маленького чоловічка, ваша дитина буде впевненіше і спокійніше почувати себе в новій для себе ролі.
Кiлькiсть переглядiв: 282