Школа майбутнього першокласника

у 2020/2021 навчальному році

Батьківські збори

Сьогодні, 4 листопада в Андріївській другій відбулися батьківські збори для родин майбутніх першокласників.

Під час проведення зустрічі було дотримано діючих карантинних обмежень. Директор школи та учитель початкових класів ознайомили з організацією освітнього процесу, шкільними вимогами та умовами прийому до школи, відповіли на запитання, що цікавили батьків. Дякуємо батькам за співпрацю та взаєморозуміння!

/Files/images/00001/20201104_171848.jpg

30 порад батькам школярів молодших класів

1. Любіть дитину, частіше обіймайте її.

2. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Знаходьте радість у спілкуванні. Цікавтеся справами та проблемами дитини.

3. Розвивайте дитину: заохочуйте до малювання, розфарбовування, вирізання, наклеювання, ліплення. Обов’язково привчайте дитину до звички читати книжки щодня.

4. Відвідуйте театри, організовуйте сімейні екскурсії містом.

5. Надавайте перевагу повноцінному харчуванню дитини, а не розкішному одягу.

6. Обмежте перегляд телепередач, ігри на комп’ютері до 30 хв.

7. Привчайте дітей до самообслуговування, формуйте трудові навички і любов до праці.

8. Не робіть із дитини лише споживача, хай вона буде рівноправним членом сім’ї зі своїми правами й обов’язками.

9. Пам’ятайте, що кожна дитина має право на власний вияв своїх потенційних можливостей і на свою власну думку.

10. Вранці підіймайте дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прорахунки, не вживайте образливих слів.

11. Не підганяйте дитину, розрахувати час – це ваш обов’язок, якщо ж ви з цим не впорались – провини дитини в цьому немає.

12. Не відправляйте дитину до школи без сніданку: у школі вона витрачає сили.

13. Проводжаючи дитину до школи, побажайте їй успіхів.

14. Забудьте фразу: «Що ти сьогодні отримала?». Зустрічайте дитину спокійно, не ставте тисячу запитань, дайте їй розслабитися.

15. Якщо дитина замкнулася, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, хай заспокоїться, тоді все сама розкаже.

16. Зауваження вчителя вислуховуйте не в присутності дитини. Вислухавши, не влаштовуйте сварки. Говоріть із дитиною спокійно.

17. Після школи дитина повинна 2-3 години відпочити. Найоптимальніший час для виконання завдань – з 15 до 17 години.

18. Не можна виконувати завдання без перерви. Через кожні 30-40 хв. треба відпочивати 5-15 хв. залежно від віку дитини. Першокласникам потрібно кожні 15-20 хв. робити перерви на 10-15 хв.

19. Під час виконання завдань не стійте над дитиною, дайте їй попрацювати самостійно. А коли будепотрібна ваша допомога, то без крику, зі словами «не хвилюйся», «ти все вмієш», «поміркуймо разом», «згадай, як пояснював учитель», допоможіть дитині.

20. При спілкуванні з дитиною не вживайте умовностей: «Якщо ти будеш добре вчитися, то…»

21. Протягом дня знайдіть півгодини для спілкування з дитиною. У цей час найважливішими повинні бути справи дитини, її біль, її радощі.

22. У сім’ї має бути єдина тактика спілкування дорослих із дитиною.

23. Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини

.24. Знайте, що діти люблять казки, цікаві історії, особливо перед сном, або пісню, лагідні слова. Приділіть дитині 10-15 хв. перед сном.

25. Підтримуйте дитину. Ваша щира зацікавленість у її шкільних справах і турботах, серйозне ставлення до її досягнень і можливих труднощів допоможуть дитині розвиватися.

26. Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими вона зустрічається в школі. Поясніть їх необхідність.

27. Дитина ходить до школи, щоб вчитися, але їй може щось не вдаватися, це природно. Дитина має право на помилку.

28. Складіть разом із дитиною розпорядок дня, стежте за його дотриманням.

29. Підтримуйте дитину в її бажанні досягти успіху. У кожній роботі обов’язково знайдіть, за що можна її похвалити. І не просто хваліть, а розкажіть, що саме вона зробила добре.

30. Навчання – це нелегка і відповідальна праця. Школа – це важливо, але це не привід позбавляти дитину різноманіття, радості, гри…

До уваги батьків майбутніх першокласників!

Відповідно до наказу відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації від 01.04.2019 № 71-ОД « Про організаційні заходи щодо прийому дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти Балаклійського району у 2019році» та згідно з Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти (наказ МОН України від 16.04.2018 № 367), Андріївська загальноосвітня школа №2 розпочинає прийом заяв про зарахування до 1 класу з 15 квітня по 31 травня 2019 р.

Заява про зарахування до закладу подається особисто одним з батьків з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника. До заяви додається:

1)копія свідоцтва про народження дитини ( під час подання копії пред’являється оригінал документа);

2)ориганіл або копія медичної довідки № 086-1\о та форми № 063\о «Карта профілактичних щеплень»;

3) оригінал або копія висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами для зарахування в інклюзивний клас.

У випадку подання копій цих документів, оригінали мають бути подані до видання наказу про зарахування до 31 травня 2019р. Без оригіналів цих документів зарахування дитини не відбудеться.

ПРАВО НА ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАРАХУВАННЯ МАЮТЬ ТАКІ ДІТИ:

1) які проживають на території обслуговування закладу, на підтвердження якого батько разом із заявою подає копію одного з документів , що підтверджує місце проживання; ( перелік вулиць території обслуговування та роз’яснення щодо таких документів розташовано на веб-сайті школи);

2) є рідними братами\сестрами дітей, які здобувають освіту у ЗОШ№18;

3) є дітьми працівників Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.

ПОРЯДОК ЗАРАХУВАННЯ:

1.До 1 червня включно наказом по школі зараховуються усі діти, які мають право на першочергове зарахування.

1 червня наказ про зарахування дітей до 1 класу та список претендентів на вільні місця буде оприлюднено на веб-сайті школи.

2. Упродовж 1-15 червня заяви про зарахування не приймаються .

3. До 15 червня включно зараховуються інші діти на вільні місця за результатами жеребкування та за умови подання оригіналів документів. Процедура та терміни жеребкування будуть оприлюднені на веб-сайті школи.

Процедура та терміни жеребкування будуть оприлюднені на веб-сайті школи.

Батьківські збори

Початок навчання у першому класі – це дуже відповідальний і досить складний період у житті дитини. Безумовно, легше пристосуватись до тих змін у житті, які пов'язані з початком навчання у школі і успішніше себе реалізувати зможе та дитина, яка готова до шкільного навчання.

Так, в Андріївській ЗОШ І – ІІІ ступенів №2 09 листопада 2018 року були проведені організаційно – адаптивні батьківські збори для батьків майбутніх першокласників. У ході зборів були розглянуті питання щодо адаптації першокласників до школи та особливості організації навчально – виховної діяльності учнів першого класу. Важливо, щоб батьки, особливо на першому році навчання дитини, підтримували постійний зв'язок зі школою.

/Files/images/05/20181112_110422.jpg

/Files/images/05/20181112_110317.jpg

/Files/images/05/20181112_110512.jpg

Батьківські збори для батьків майбутніх першокласників пройшли цікаво та змістовно. Присутні висловили подяку за інформацію, поради, відповіді на запитання, які вони отримали

Готуємо дітей до школи

Протягом багатьох років Андріївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 з жовтня по травень проводить безкоштовні підготовчі заняття для майбутніх першокласників.Завдання учителів-допомогти майбутнім учням якомога швидше адаптуватися в новому середовищі. Наші підготовчі курси допомогають діткам познайомитись зі школою, вчителями, класами, предметами, які вони вивчатимуть вже за півроку. Навчання у школі передбачає серйозну підготовку як у морально-психологічному, так і в освітньому плані. Завдяки заняттям діти вчаться орієнтуватись в умовах класно-урочної системи навчання, взаємодіяти з вчителем та один з одним. Тож усім хочеться побажати творчих успіхів, натхнення і щасливої дороги до першого класу.

Щоб стати учнем необхідно: батькам власноруч написати заяву, надати копію свідоцтва про народження дитини, ідентифікаційний код (якщо є), медичну карту з дитячого садка або поліклініки.

Кiлькiсть переглядiв: 1871