/Files/images/IMG_0787.JPGСвітлана Іванівна Лацько - завідувач шкільної бібліотеки

Мужність і відвага крізь покоління

/Files/images/З днем захисника.jpg

14 жовтняу деньПокрови Пресвятої Богородиціводночас зДнем українського козацтвами відзначаємо День захисника України.

Свято встановлено 14 жовтня 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

Ця дата символізує нерозривний зв'язок усіх поколінь захисників України: воїнів Київської Русі, козаків, учасників збройних формувань УНР та ЗУНР, українців, які у складі збройних сил СРСР та партизанських формувань захищали Батьківщину від фашистів, воїнів УПА та нинішніх хоробрих захисників України.

Саме томуДень захисника України-14 жовтня- покликаний стати святом усіх сучасних воїнів та ветеранів, днем вшанування всіх,хто упродовж століть обороняв українську землю.

Конкурс плакатів«Я обираю здоров’я!»

10 жовтня в нашій школі відбулося представлення малюнків та плакатів, виготовлених учнями школи для конкурсу «Я обираю здоровʼя!»,який проводився в рамках плану проведення Всеукраїнського місячника бібліотек. Учні старанно та активно готувалися, створювали тематичні малюнки, плакати та стінгазети, а також вміло та змістовно представляли їх. Адже, здоровʼя – це найцінніший скарб людини!

Круглий стіл "Здоров"я - вічна мрія людства"

"З доров'я - вічна мрія людства" - під такою назвою в Андріївській ЗОШ І - ІІІ ступенів №2 до місячника бібліотеки , 09.10.17р., відбувся круглий стіл з учнями 7 класу. Бібліотекар розповіла учням про цінність людського життя і неоціненний скарб здоров'я людини. На круглому столі була використані ІТ-технології, за допомогою яких учні переглянули відеофільм "Що каже молодь про здоровий спосіб життя."

Посвячення в читачі

До бібліотеки завітали учні 2-а та 2-б класу , для дітей був проведений бібліотечний урок – посвячення в читачі « Подорож в країну здоров’я». Діти слухали вірші про здоров’я, відгадували загадки, розповідали, як вони зберігають своє здоров’я. Бібліотекар звернула увагу дітей на те , які книги є у бібліотеці по охороні здоров’я. У кінці уроку учнів було записано до бібліотеки і вони вибрали собі книжечки для читання вдома.

Екскурсія до бібліотеки "Література, як мікстура"

5 жовтня яскраве сонечко осяяло щирі посмішки нових маленьких гостей бібліотеки. Хлопці та дівчата 1 класу прибули до царства книг, щоб мати змогу вперше поринути у чудовий та фантастичний світ, що дарує сучасна книгозбірня.

Пройшовши неймовірно цікаву екскурсію діти дізнались, як багато пізнавального та корисного можна отримати у кожному з відділів.

Побачили дітлахи безліч неймовірних книг, які допомагають розвиватися, пізнавати світ та розкривати таємниці. Зустріч була приємною і корисною.

Виготовлення буклетів «Здоровий спосіб життя»

У шкільної бібліотеці розпочався місячник « Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя ».

04.10.17 відкрилась виставка – презентація буклетів – саморобок « Шлях до здоров’я ». У створенні цих буклетів брали участь учні 9-11 класів . Сподіваємось на те, що учні, які так старанно виконували завдання люблять та шанують книги та своє здоров»я.

День відкритих дверей “Бібліотека запрошує усіх”

В приміщенні бібліотеки на учнів та вчителів чекала виставка-огляд літератури «Здорова дитина – здорова нація». Учні мали змогу обрати собі книги для підготовки до різноманітних вікторин та конкурсів, а вчителі та вихователі – підготуватися до проведення позакласних заходів, виховних годин «Вчимося бути здоровими»

/Files/images/P71030-101359.jpg /Files/images/P71030-102054.jpg

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».

/Files/images/библиотеки.JPG

/Files/images/250px-ШБ_і_здоров\'я.jpg

Зміцнення здоров’я дітей є однією з актуальних проблем нашого суспільства. Швидкі темпи зростання захворюваності та інвалідності дітей шкільного віку, недотримання гігієнічних нормативів щодо навколишнього середовища, в якому перебувають діти, незбалансоване харчування, травматизм, тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв, поширення ВІЛ-інфекції, туберкульозу тощо, потребують посилення роботи в навчальних закладах.

До пошуку ефективних шляхів розв’язання проблем соціального здоров’я молоді долучається й шкільні бібліотека Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.

Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти реалізації основних пріоритетів Нової школи, усвідомлювати роль навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.

План проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя"

№ з\п Заходи Дата Клас
1. День відкритих дверей «Бібліотека запрошує усіх» 02.10-03.10 1-11
2. Виготовлення буклетів «Здоровий спосіб життя» 04.10 9-11
3. Екскурсія до бібліотеки «Література як мікстура» 05.10 1
4. Посвячення в читачі 06.10 2
5. Круглий стіл «Здоров’я – вічна мрія людства» 09.10 6
6. Конкурс плакатів «Я обираю здоров’я» 10.10 5-11
7. Вікторина «Мандрівка на планету здоров’я» 11.10 4
8. Книжкова виставка «В тенетах дурману» 12.10-13.10 1-11
9. Кінолекторій «Бережіть своє здоров’я» 17.10-18.10 8-9
10. Брейн-ринг «Здорова людина – здорове суспільство» 19.10 7
11. Урок-застереження «Наркоманія – хвороба чи злочин» 20.10 10
12. Підведення підсумків 30.10-31.10

Незалежність України - мрія мільйонів

Прийняття 24 серпня 1991р. Верховною Радою історичного документу – „Акт проголошення незалежності України” припинило існування Української Радянської Соціалістичної Республіки і проголосило появу незалежної держави – Україна.

Проголошення державної незалежності України 24 серпня 1991 року принципово по-новому поставило питання її державного, економічного та політичного розвитку. Йшлося про нову і, як засвідчив подальший розвиток подій, надзвичайно складну сторінку її багатовікової історії. Проголошення незалежності України та завдання створення самостійної Української держави закономірно висунули проблему розгортання державотворчих процесів. Народ України заявив, що будуватиме державу суверенну й самоврядну, незалежну та відкриту, демократичну і правову.
26 років тому з великою надією та вірою ми прийняли виклик долі – стали на шлях створення та розбудови власної незалежної держави. Для кожного громадянина України День незалежності, який ми святкуємо 24 серпня, насамперед має бути днем іспиту власного сумління, днем міркувань про долю своєї Батьківщини й своєї спільноти, саме про це йдеться в матеріалахісторичного вернісажу «Державність вимріяна поколіннями», підготовленого до головного державного свята України.

Свято Букваря!

/Files/images/IMG_20170513_111537.jpg

13 квітня 2017 року в школи відбулося традиційне шкільне свято для учнів 1-х класів - Свято Букваря.Це свято, на якому першокласники прощаються зі своїм першим і головним підручником — Буквариком. До цього заходудітки старанно підготувалися - вивчили пісні, вірші. Хлопціта дівчата показали, чому вони навчилися та представили веселу Абетку.Кожна дитина з радістю розповідалапро значення тацінність кожної букви. На свято до першокласників завітали Буквар і багато казкових героїв. Буквар передав естафету Читанці, Рідній мові, Математиці, які далі поведуть учнів у країну Знань.

Який чудовий день! Який чарівний день!
А скільки вже гостей на нашім святі!
А скільки прозвучить тут радісних пісень —
Їх заспівають першокласники завзяті!
Сьогодні свято в них, лунати буде сміх!
Вони вже букви вивчили й читають.
Тож свято це для них і свято це для всіх!
Для тих, які вершини підкоряють!

"Співець єдиної родини"

/Files/images/IMG_1076.jpg

В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує все людство. До них належить й ім’я великого українського Кобзаря – Т.Г.Шевченка. І знову - березень... І знову линуть до нас думи геніального українського поета.... Допомогла осягнути кожному велич Шевченкакнижкова виставка «Співець єдиної родини» організована в бібліотеці.

/Files/images/IMG_2254.jpg

Пам'ять про Т. Г. Шевченка живе у серцях людей. Його іменем названі вулиці, театри, школи. Пам’ятники Шевченку стоять у багатьох містах України та далеко за її межами. З ними учні 8 класу ознайомились переглядаючи відео-презентацію «Пам’ятники Т.Г. Шевченку» та змагаючись у грі «Найрозумніший» показали свої знання про життя і творчість видатного письменника.

"Україна в боротьбі за державність"

/Files/images/IMG_3226.jpg

В’ячеслав Чорновіл сказав: «Україна починається з тебе», так Україна починається з нас:Ти сам собі – і мрія, і спромога. Ти сам собі – фундамент, стіни, дах,Ти сам собі – поразка й перемога, Мить, що лишитись може у віках.Два десятиліття, як Україна має незалежність, але це лише мить, незначна частина нашого минулого. І знову життя поставило перед нами випробування. Події останнього часу примусили кожного українця відчути свою причетність до своєї країни, а також зрозуміти, що ми господарі на власній землі. Наша свідомість постійно змінюється, майдан та Революція Гідності потрясли не тільки Україну, а й увесь світ. Україна продемонструвала всьому світу, що ми – міцна духом волелюбна нація, яка навчилася поважати себе і яка зуміла відстояти свій демократичний вибір. Це роки пробудження та консолідації українського народу. Досі багато хто думав, нібито Незалежність дісталась нам без жодних зусиль. Це не так. За нашу Незалежність, самостійність, боролися цілі покоління українських патріотів. За неї полягли герої «Небесної сотні». За неї гинуть українські воїни та мирні мешканці на Сході. Сьогодні, захищаючи свою країну, ми відстоюємо незалежність. Через муки та біль, сльози та боротьбу народжується нація, нація патріотів, сильних, вільних людей здатних захистити власний дім від зовнішньої агресії. Найвищий подвиг щодня здійснюють наші захисники, вони проходять такі випробування, які порівнюють з пеклом. Але свідомі своєї високої жертовності, бо це покоління незалежних, покоління патріотів..В читальному залі представленаілюстративна виставка : «Україна в боротьбі за державність», матеріали якої розповідають про непересічні долі простих українців, їх жертовність та подвиг, який вони здійснюють кожного дня, захищаючи країну. Сьогодні народжується Україна гідна поваги всього цивілізованого світу, тож закликаємо всіх нас цінувати і плекати власну державу.


"ДУХОВНА ЄДНІСТЬ - ЗАПОРУКА СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ"

/Files/images/IMG_2217[1].JPG

В бібліотеці нашої школи відбулися відкриті перегляди літератури присвячені до Дня Соборності України.

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

Акту возз’єднання передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.
Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.

Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.Сьогодні час згадати, як було досягнуто єдності тоді, 22 січня 1919 року. Більше дізнатися про ці події учні змогли, ознайомившись з літературою, запропонованою на виставці «ДУХОВНА ЄДНІСТЬ – ЗАПОРУКА СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ».

Міжнародний день захисту прав людини.

/Files/images/62bd60401a9735582a4dd493f1a6220b.jpg

Щорічно 10 грудняв світі відзначаютьМіжнародний день захисту прав людини.Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.


Загальна декларація прав людини, проголосила рівність всіх жителів планети перед законом. Людина, її життя і гідність, права та свободи визнано найвищою цінністю кожної держави. Проголошено, що всі люди рівні у своєму достоїнстві та правах. При цьому права та свободи людини є непорушними. Вони належать кожній людині від самого народження й протягом усього життя, не залежать від волі держави, не даруються й не можуть бути скасовані. Будь-які угоди, спрямовані на обмеження прав людини, визнаються недійсними.Щорічно 10 грудняв світі відзначаютьМіжнародний день захисту прав людини.Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.

Це – наше сьогодення, але цікаво прослідкувати, як саме наші пращури дійшли до розуміння того, що права людини слід захищати?
Давним-давно, ще у стародавні часи, у людей виникла необхідність відстоювати свої права. Спочатку це робили силою. Слабка людина не мала жодних прав, якщо в неї не було сильного покровителя, що бажав би допомогти їй у вирішенні спорів.

Тривалий час діяв неписаний закон «Хто сильний, той і правий».Але коли виникли перші держави, правителі яких прагнули встановити загальний справедливий порядок і норми життя для усіх громадян, у людське суспільство прийшов закон права. Тепер держава ставала на захисті й сильного, й слабкого. Головним критерієм права стала справедливість, а не сила.

З тих пір минуло чимало століть. Держави створювалися, розросталися, процвітали або гинули. Чому? Як свідчить історія, правителі й уряд не завжди піклувалися про свій народ. Так, оголошуючи сусідній країні війну чи приймаючи яке-небудь політичне рішення, правитель прагнув задовольнити лише свої інтереси й зовсім не замислювався над долею простих людей. Отже, людству потрібно було щось придумати, знайти такого захисника, який міг би примусити державу поступитися своїми інтересами заради інтересів своїх громадян і постійно піклуватися про них.

Місію такого захисника взяла на себе міжнародна організація ООН. 1945 року, після закінчення Другої світової війни - найжахливішої і найжорстокішої війни за всю історію людства - народи багатьох країн вирішили, що задля збереження миру їм слід об'єднатися. Навіщо? Для того, щоб будь-які конфлікти та суперечки між країнами в подальшому вирішувались не воєнним шляхом, а мирним, за столом переговорів. Саме з цією метою 1945 року була створена Організація Об'єднаних Націй (ООН). До речі, одним із її засновників була Україна.

А 1948 року держави, що увійшли до ООН, підписали Загальну декларацію прав людини - документ, у якому вони пообіцяли одна одній і своїм народам забезпечити громадянські права й свободи, рівність усіх перед законом, особисту недоторканність, свободу совісті, можливість дотримуватись своєї релігії й багато іншого.

Загальна декларація прав людини - важливий і корисний документ. Але в ньому говориться про людей загалом - і жодного слова про дітей. Але ж діти потребують особливої уваги й захисту з боку держави.

Саме тому 1989 року ООН прийняла окремий документ під назвою "Конвенція про права дитини". Конвенція - це міжнародна угода, у ній держави беруть зобов"язання дотримуватися прав кожної дитини. Інаша держава також підписалася під цим документом, а значить - пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких горомадян.

Бібліотека Андріївської ЗОШ І-ІІІ стуненів № 2 святкує Міжнародний місячник шкільних бібліотек

Вже стало традиційним проведення Міжнародного місячника шкільних бібліотек у бібліотеці Андріївської ЗОШ №2.

Мета цьогорічних заходів, що були заплановані та проведені в бібліотеці – поглиблено познайомити з історією виникнення книги; викликати інтерес до читання друкованих творів художньої літератури та періодичних видань, бажання проводити цікаве та змістовне дозвілля з книжкою та журналом; отримувати задоволення від читання друкованих видань, спонукати до самостійного творчого пошуку інформації на задану тему, вміння спілкуватися з однолітками.

3 жовтня відбулося відкриття місячника шкільної бібліотеки переглядом фільму «Бібліотеки світу». Учні з великою зацікавленістю розглядали незвичайні споруди бібліотек різних країн.

/Files/images/IMG_1954.jpg

4 жовтня до бібліотеки завітали учні 2 класу з класним керівником Мокрій Г.Г., для дітей був проведений бібліотечний урок – посвячення в читачі „Мандрівка книжковим містом”.Учні з інтересом прослухали бесіду про бібліотеку - „Книжкове місто”, у якому є свої вулиці й площі, палаци й будинки, є свої мешканці – книги, про бережливе ставлення до них, ознайомились з правилами користування книгами, книжковими виставками. Охоче діти відповідали на запитання літературної вікторини, відгадували загадки. В кінці уроку їх було записано до бібліотеки і учні вибрали собі книжечки для читання вдома.

/Files/images/IMG_1958.jpg/Files/images/IMG_1961.jpg

5 жовтня для першачків була проведена екскурсія до шкільної бібліотеки. Бібліотекар показала «дім», де живуть книги, розповіла про те, як створюються книги, чому треба бережно і з пошаною ставитися до них, показувала їм нові та пошарпані книги. Таким чином, діти дістали перше уявлення про користь і цінність книги, про те, як потрібно зберігати книги. Першокласники також дали урочисту обіцянку про правильне поводження з книгою і отримали в дарунок пам’ятку-закладку читача.

/Files/images/IMG_2058.jpg

Казки – улюблене читання дітей, бо вони допомагають навчити маленьку дитину розпізнавати добро і зло, дбайливо ставитися до природи, поважати старших, бути вірними друзями менших наших братів. Великою популярністю користуються у дітей різні масові заходи з використанням казок.

6 жовтня для учнів 1-2 класі був проведений літературний турнір “Подорож у світ казок”. Діти активно приймали участь, показали як вони знають казки та казкових героїв Переможці були нагороджені грамотами.

Кожна бібліотека прагне до максимального розкриття змісту своїх ресурсів для користувачів. Дієвим засобом впливу на формування читацької уваги є книжкова виставка.

У рамках місячника були представлені такі виставки: "Наш вернісаж"; "Мій рідний край", "14 жовтня - День захисника України", "Новинки літератури", "Вибирай сам: бути здоровим чи курити...", "Низько схиляємо ми голову" та ін.

/Files/images/IMG_2066.jpg /Files/images/IMG_2069.jpg

Метою конкурсу було виявлення ставлення учнів до шкільної бібліотеки та книги. Учні у творах висвітлювали, за що саме вони люблять книгу. Розповіли, яке враження на них справив “храм знань”, коли вони вперше зайшли до нього. Які відчуття їх переповнювали коли проходила посвята в читача.

Також учні розповіли, як приємно їм гортати сторінки нових підручників перед початком нового навчального року.

/Files/images/IMG_2067.jpg

Третій тиждень розпочався з акції “Подаруй бібліотеці книгу з власним автографом”. Діти приносили свої улюблені книжечки для поповнення фонду шкільної бібліотеки.

/Files/images/IMG_1956.jpg

/Files/images/2016_2017/Місячник 2016.jpg

Міністерство освіти і науки України, підтримуючи ініціативу Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (IASL) щорічно з01по31 жовтняв рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотекпроводить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.
У2016році третій Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходитиме підгаслом "Книга і читання - важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів".
Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти зростанню престижності читання як культурної цінності, використанню потужного виховного потенціалу української літератури, застосуванню сучасних підходів з прищеплення навичок читання, обміну досвідом між бібліотекарями щодо його популяризації, залученню нових користувачів до бібліотек.
Рекомендаціїщодо проведення у 2016 році Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Книга і читання - важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів"

План проведення

Всеукраїнського місячника шкільної бібліотеки

№з\п Заходи Дата Клас
Тиждень 1-й Тема: «Книга – друг на все життя»
1. Відкриття Міжнародного місячника шкільних бібліотек. Перегляд фільму «Бібліотеки світу» 03.10 5 – 6
2. Бібліотечний урок – посвячення в читачі «Мандрівка книжковим містом» 04.10 2
3. Екскурсія до бібліотеки «Рада знайомству, мій юний читачу!» 05.10 1
4. «Наш вернісаж» (виставка малюнків - ілюстрації до улюблених книг) Протягом тижня 3 - 4
5. Літературний турнір «Подорож у світ казок» 06.10 1-2
Тиждень 2-й Тема: «Люби і знай свій рідний край»
1. Книжкова виставка «Мій рідний край» Протягом тижня 1-11
2. Фотоконкурс «Моє село краплиночка на карті» 11.11 7-8
3. Конкурс учнівських творів «Диво, ім’я якому – книга» 12.11 9-11
4. Конкурс на кращу газету: «Живи, книго!» 13.11 5-11
Тиждень 3-й Тема: «Хвала книжкам, що сіють розумне, добре, вічне»
1. Благодійна акція «Подаруй бібліотеці книгу з власним автографом» Протягом тижня 1-11
2. Творча майстерня виготовлення закладок 18.11 3-4
3. Бібліотечний урок «Які книги допомагають мені вчитись?» 19.11 5
4. Рейд перевірка підручників по класам 20-21.11 2-11
Кiлькiсть переглядiв: 399