/Files/images/IMG_0787.JPGСвітлана Іванівна Лацько - завідувач шкільної бібліотеки

Як відзначають Різдво в різних країнах світу?

/Files/images/різдво.jpg

Традиції Різдва незалежно від відмінностей церковних приходів мають загальну суть і сенс. Однак, святкують Різдво в різних країнах по-різному. І немає правильного чи неправильного способу відзначити Різдво, кожна родина слідує традиціям, близьким їй по духу. І зовсім немає гріха в тому, щоб запозичити вподобаний різдвяний символ чи традицію в іншого народу.

Так як же відзначають Різдво в різних країнах світу? Ми раді розповісти Вам про це.

Різдво в Грузії

У Грузії є давня традиція, згідно з якою на Різдво віруючі організовують ходу або "хресний похід" під назвою Аліло. Очолюють різдвяний парад одягнені в біле віруючі, "несуть у світ благу звістку" і співаючі різдвяні гімни.

Різдво в Сербії і Чорногорії

Різдво в Сербії і Чорногорії називається "Божич", а Святвечір - "Баднідан". Це найважливіше сімейне свято в країні. У Сербії в провінції ще існує така різдвяна традиція. У ранній ранок Баднідана батько зі старшим сином йдуть у ліс за поліном молодого дуба, в народі має назву "Бадняка". Поліно глава сім'ї повинен власноручно принести в будинок і покласти на сімейне вогнище. Поліно горить в каміні три святкові дні, забезпечуючи тим самим захист родини й оселі, процвітання і достаток на цілий рік. У містах, де каміни і печі є далеко не у всіх, повсюдно перед Різдвом продаються букети з дубових гілок, переплетених і перев'язаних соломою, які виконують ту ж функцію, що і різдвяне поліно.

Різдво в Албанії

В Албанії переважає населення, яке сповідує православ'я, тому в Албанії дотримуються канонічних традицій православного Різдва. Свято відзначають 7 січня і на ньому присутні всі класичні символи й атрибути Різдва: ялинка, рясний стіл і, звичайно, подарунки.

Різдво в Греції

У Греції віруючі також дотримуються різдвяного посту, а в ніч перед Різдвом діти ходять від будинку до будинку і співають колядки та гімни про народження Спасителя. Однак, поряд з релігійними традиціями в Греції існують і давні язичницькі традиції. Зокрема, існують повір'я про злобливих і несимпатичних ельфів, які ще 12 днів після настання Різдва творять в будинку безлад і провокують хаос. Тому греки залишають для ельфів підношення і запалюють ладан, оскільки вважається, що його запах відганяє злих духів. Одним із символів Різдва в Греції є дерев'яний хрест, який прикрашають гілочками базиліка і опускають в низьку чашу, наповнену водою. Після обмивання хреста вода стає святою, і тоді цією водою кроплять кути будинку, щоб виманити звідти злих ельфів і відлякати їх.

Різдво в Бразилії

У Бразилії свято Різдва позбавлене звичних нам атрибутів: морозу, снігу та діточок на санках. У цю пору року в Бразилії 35-градусна спека. Ялинку, як правило, прикрашають грудками вати і штучним снігом. Бразильці дуже побожна нація і святкування Різдва починається з Різдвяної меси або "Меси Півня", бо саме півень своїм "кукуріку!" оголошує прихід Різдвяного ранку.Бразильці люблять відзначати Різдво не у вузькому сімейному колі, а масово прямо на вулицях. У порядку речей - вуличні гуляння, запальні танці та пісні. А ось Святвечір, який відзначається 24 грудня, є родинним святом, коли під одним батьківським дахом збирається вся численна бразильська сім'я. Бразильського сивобородого Діда Мороза звуть Пай Натал, і одягається він в червоний жупан і традиційний ковпак. І приїжджає на свято до Бразилії з далекої північної Гренландії.

Різдво в Німеччині

На Різдво в Німеччині у віконці кожного будинку горить різдвяна свічка. На свято свічки запалювалися ще з часів Середньовіччя в будиночках небагатих жителів, які могли дозволити собі таку розкіш тільки в особливі дні. Яскравий вогник проганяв похмурі тіні і дарував світло і тепло. З тих пір традиція вогників у вікнах збереглася. І хоча магазини пропонують грандіозний вибір електричних свічників і гірлянд, консервативні німці все одно уставляють підвіконня старовинними свічниками та різдвяними вінками з 4 свічками, кожна з яких символізує одну неділю адвента (підготовчий період до Різдва). За 4 тижні до Різдва запалюють перші свічку, за три - другу, за два - третю, і в останню неділю на вінку горять всі чотири свічки. Багато німецьких сімей встановлюють біля будинків маленьку модель ясел, куди кладуть немовля Ісуса.24 грудня життя завмирає. Увечері звідусіль чується дзвін, який повідомляє про настання різдвяних служб. На різдвяну службу в Святвечір ідуть усі - від малого до великого, навіть ті, хто вважає себе дуже далеким від релігійних традицій. Після служби настає час святкової вечері, а в сам день Різдва німці зазвичай ходять в гості і зустрічаються з друзями.Der Weihnachtsmann (німецький Дід Мороз) традиційно відповідальний за принесення подарунків напередодні Різдва, які діти знаходять під ялинкою. Ось ще одна цікава традиція різдвяної вечері: глава сім'ї дзвонить у дзвоник і кличе всіх до столу. А до столу в Німеччині в якості основної святкової страви на Різдво подається гусак або короп.

Різдво в США

Різдво - найулюбленіше і значиме свято всіх віруючих американців. Тільки Америка - це країна безлічі національностей і народностей, кожна з яких дотримується власних традицій. Як правило, святкування Різдва починається в Святвечір із Різдвяної служби і переходить в рясне застілля.Американці з польським корінням прикрашають будинок пучками сіна, які акуратно кладуть на підлогу або під святкову скатертину на згадку про ясла і хлів, де народився Христос.Американці угорського походження уважні саме до церковних традицій Різдва.У південних штатах Різдво відзначають шумно, голосно, з салютом і феєрверками. Традиція бере початок від ранніх американських поселенців, які так само голосно вітали своїх сусідів зі святами. А ось Алясці з ліхтариками в руках в різдвяну ніч носять з будинку в будинок прикрашену кольоровим папером і фольгою велику вирізану з картону зірку і співають різдвяні пісні.А в штаті Нью-Мексико вулиці і дахи будинків прикрашають свічками в саморобних свічниках із заповнених піском паперових пакетів. Таким чином, вогники освітлюють шлях новонародженому Ісусу.

Різдво в Фінляндії

У Фінляндії до Різдва готуються заздалегідь. Організовуються спеціальні передріздвяні вечори, організовувані жіночими благодійними організаціями, які називаються "Піккуйоулу", тобто мале Різдво. На таких зібраннях виготовляються вручну під спів різдвяних гімнів і пісень різдвяні прикраси, які потім продаються на благодійних ярмарках і базарах. У першу ж неділю з чотирьох, що залишилися до Різдва загоряються різдвяні лампочки і гірлянди на вулицях і у вітринах магазинів. Однак, ялинку фіни починають прикрашати лише напередодні Святвечора 23 грудня. Найпопулярнішими прикрасами вважаються "хіммелі" - це підвіски у вигляді геометричних фігур різних форм, виконані з соломи.У сам різдвяний Святвечір фіни обов'язково відвідують баню, а ввечері йдуть до церкви на різдвяну службу. Багато хто в цей день відвідує кладовища, прикрашають могили близьких, ставлять на них свічки і кладуть вінки або ялинові гілки. Фінське кладовище в Святвечір являє собою грандіозне видовище - тисячі свічок, мерехтливих на засніжених могилах.День Різдва спокійний і традиційний. Обов'язкове відвідування церкви і ранкової меси. Фінського Діда Мороза звуть "Йоулупуккі" і він так чи інакше відвідує кожен будинок. Представляє його батько або друг сім'ї, чи сусід - він повинен прийти до кожної дитини. Дітей в Різдво наряджають в сірі бавовняні костюмчики і надягають червоні штанці і довгу шапочку.

Різдво в Японії

Християнська релігія торкнулася життя японців лише в XVI столітті. І приніс її до Японії місіонер католицької церкви Френсіс Ксав'єр. Християни то відчували гоніння, то підтримку з боку японських правителів. Зараз до віруючих християн відносять себе лише 2% населення. У Японії є і православні, і католицькі церкви зі своїми приходами. І хоча Різдво в Японії не рахується справжнім святом, японці все одно роблять один одному подарунки і прикрашають магазини і вулиці різдвяними ялинками і різнокольоровими гірляндами, слідуючи світовій християнській традиції.

Різдво в Бельгії

Бельгійський Санта носить ім'я Kerstman (або le Père Noël). Він, як і інші його іноземні колеги, дарує дітям подарунки напередодні Різдва. І хоча в різних регіонах Бельгії свої традиції Різдва, бельгійці в своїй більшості залишають подарунки близьким під ялинкою або кладуть їх у шкарпетки, розвішані над каміном. На різдвяний сніданок обов'язково подають особливий солодкий хліб, що формою нагадує немовля Ісуса (cougnolle).

Різдво в Угорщині

Угорський Санта Клаус (Tel-apo or Mikulas) приходить до дітей з подарунками 6 грудня - в день Святого Миколая. За сформованою традицією діти чистять взуття і виставляють його на вулицю, перед тим як оговтатися в ліжечко. А на наступний ранок там з'являються солодощі та подарунки, дбайливо укладені в червоні мішечки. Іноді поруч з подарунками Санта Клаус залишає золоту різку для тих дітей, які погано себе вели і не слухалися. Але це скоріше жарт і веселий натяк, ніж реальна загроза. А ось у Святвечір 24 ​​грудня діти йдуть з дому до друзів або родичів, щоб дати Ісусу можливість принести різдвяне дерево та подарунки в будинок. Ялинку прикрашають саморобними підготовленими заздалегідь іграшками, готують святкову вечерю. А після вечері вбрану ялинку вперше показують дітям. Це радісний і хвилюючий момент, коли діти від захвату кидаються розбирати подарунки і роздивлятися зелену красуню з усіх боків.

Різдво в Латвії

Латвія стала першою країною, яка нарядила і прикрасила різдвяну ялину. Латиським дітям Дід Мороз дарує подарунки 12 днів поспіль, починаючи з дня Святвечора. Звичайно подарунки він кладе під різдвяне дерево. Традиційними стравами в Латвії на Різдво вважаються горох з беконом в соусі, маленькі пиріжки, сосиски і капуста.

Різдво в Чехії

Вечір Святвечора чехи називають щедрим і в цей час вони ретельно і зі смаком прикрашають ялинки. Подарунки дарують відразу ж ввечері для створення святкового настрою. Потім родина сідає за святковий стіл, головною стравою якого вважається короп. Його обов'язково купують живим, іноді пускають у ванну поплавати, і як, правило, запікають з кмином. Ще чеська традиція після святкової вечері ворожити на яблуках. Яблуко розрізають навпіл, і якщо при розрізі виходить правильна красива зірочка з кісточок, то рік буде вдалим і щасливим.

Різдво в Австрії

В Австрії люблять прикрашати ялинку не гірляндами та іграшками, а шоколадом і марципаном. Австрійці вбираються в краще і тримають двері будинку відкритими, щоб у будь-який момент до них могли приєднатися друзі. Головна страва Різдва, звичайно ж, короп.

Різдво в Іспанії

В Іспанії, як і інших іспаномовних країнах, дуже весело відзначають Різдво. Центральні вулиці великих міст (Мадрида, Барселони, Севільї, Сарагоси, Валенсії) в день свята просто забиті співаючими і танцюючими людьми, вбрані в національні костюми. Перед початком різдвяної служби іспанці збираються біля центрального входу в собор чи церкву і танцюють, взявшись за руки. У церкву приходять практично всі, але відвідування триває недовго. А саме Різдво проводиться в колі улюблених людей і близьких родичів за святковим столом вдома або в улюбленому ресторані.

Багато в чому традиції святкування Різдва в різних країнах світу подібні, але кожна культура має свої нюанси. І не чудово, якщо ми прикрасимо ялинку солом'яними іграшками, як фіни, погадаємо на яблуках, як чехи, будемо танцювати на вулицях, як іспанці, і класти під скатертину пучки соломи, як поляки. Головне, щоб в душі і в будинку панувало свято і дарувало нам чудовий настрій, якого б вистачило на цілий рік.

"І пам"яті свічя не згасне..."

До Дня пам"яті жертв Голодомору в бібліотеці Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів № була організована виставка фотоматеріалів та публіцистичної літератури "і пам"яті свічя не згасне...". Біля виставки був проведений огляд літератури, який став предметом обговорення, бесід серед однокласників.

/Files/images/голодомор1.jpg

/Files/images/голодомор2.jpg

/Files/images/04/715px-ШБ,_2018.jpg

Всеукраїнський Місячник шкільних бібліотек 2018 під гаслом "Шкільна бібліотека- центр творчого розвитку"

Конкурс дитячих ілюстрацій до оповідань та казок В.О. Сухомлинського "Малюю улюблену казку"

18 жовтня 2018 рокув рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у Андріївській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 пройшов конкурс дитячих ілюстрацій до оповідань та казок В.О. Сухомлинського «Малюю улюблену казку». Конкурс сприяв творчій самореалізації школярів. Адже головною метою діяльності шкільної бібліотеки є створення умов для розвитку успішної, всебічно розвиненої людини, її духовного зростання та творчої самореалізації засобами книги. Саме творчість є найважливішою складовою такої особистості.

/Files/images/Рисунок8.jpg

/Files/images/Рисунок7.jpg

Круглий стіл "Криниця людської мудрості В.О Сухомлинського"

10 жовтня 20-18 р. у Андрріївській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 з учнями 6 класу до 100-річчя В. О. Сухомлинського був проведений круглий стіл під назвою "Криниця мудрості В. Сухомлинського".В ході проведення цього заходу діти збагатили свої знання про життєвий і творчий шлях видатного вчителя, громадського діяча, письменника.Була оформлена невеличка виставка творів письменника, крилатих висловів про школу, виховання, патріотизм. Діти згадували оповідання, які раніше вивчали, добирали назви до них, малювали малюнки. . На закінчення заходу були показані фото Василя Сухомлинського та зачитані його деякі цитати, наприклад одна з них: «Від педагога залежить, чим стане серце дитини – ніжною квіткою чи засушеною корою».

/Files/images/6 клас.jpg

Кінолекторій "Школа В.О. Сухомлинського"

Освітня та виховна функції кінолекторія "Школа В.О. Сухомлинського" дозволила ще більше зрозуміти проведення бібліотечних уроків, виставок та лекцій про талановитого педагога. Після перегляду фільму учні 8-9 класів висловлювали власні судження, з"ясовували особливість "школи радості", яку творив Василь Сухомлинський, розкрили дбайливе ставлення директора Павлиської школи до вчителів, учнів.

/Files/images/7 клас.jpg

Посвячення в читачі

Урочисто в читачі бібліотеки були прийняті учні 2 класу. Для другокласників була проведена екскурсія по бібліотеці, по дивовижній книжковій країні. Після екскурсії учні ознайомилися з правилами поведінки у бібліотеці, правилами поводження к книгами, дізналися про історію виникнення книги, про те, яку важливу роль відіграє кнга в нашому житті. Адже вона допомагає нам у навчанні, самовихованні, пробуджує мрію та фантазію. У кінці уроку учнів було записано до бібліотеки і вони вибрали собі книжечки для читання вдома.

/Files/images/2 клас.jpg

Урок мислення "Під блакитним небом"

16 жовтня пройшов урок мислення під блакитним небом. Учні 3-А класу разом з учителем та бібліотекарем спостерігали за красою природи, показували свої вміння висловлювати власні судження та колективно складали казку "Чому берізка листя роздарувала"

/Files/images/IMG_20181016_104648.jpg /Files/images/IMG_20181016_103228.jpg

Екскурсія до бібліотеки «Чарівна кімната»

3 жовтня хлопці та дівчата 1 класу завітали до царства книг, щоб мати змогу вперше поринути у чудовий та фантастичний світ, що дарує сучасна книгозбірня.

/Files/images/1 клас.jpg

Виготовлення буклетів до 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського «Василь Сухомлинський - дітям»

2 жовтня відкрилась виставка – презентація буклетів – саморобок «Василь Сухомлинський - дітям». У створенні цих буклетів брали участь учні 9-11 класів.

/Files/images/P81005-115601.jpg

1 жовтня в приміщенні бібліотеки для учнів та вчителів відбувся день відкритих дверей “Бібліотека запрошує усіх” Учні мали змогу обрати собі книги для підготовки до різноманітних вікторин та конкурсів, а вчителі – підготуватися до проведення позакласних заходів, виховних годин.

/Files/images/P81005-110819.jpg


План

№ з\п Заходи Дата Клас
1. День відкритих дверей «Бібліотека запрошує усіх» 01.10 1-11
2. Виготовлення буклетів до 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського «Василь Сухомлинський - дітям» 02.10 9-11
3. Екскурсія до бібліотеки «Чарівна кімната» 03.10 1
4. Посвячення в читачі 04.10 2
5. Літературна подорож «Казковий світ В. Сухомлинського» 05.10 3-4
6. Виставка творчих робіт «Власні ручки роблять модні штучки» 08.10 – 09.10 5-7
7. Круглий стіл «Криниця людської мудрості В.О. Сухомлинського» 10. 10 6
8. Книжкова виставка «Великий педагог, великий Добротворець» 11.10-12.10 1-11
9. Кінолекторій «Школа В. Сухомлинського» 16.10-17.10 8-9
10. Подорож до країни радості й добра (до 100-річчя В. Сухомлинського) 18.10 7
11. Конкурс дитячих ілюстрацій до оповідань та казок В.О. Сухомлинського «Малюю улюблену казку» 22.10.-24.10 1-4
12. Підведення підсумків 25.10-26.10

/Files/images/5557f6.jpg

Як народилася книга

Книги нас оточують скрізь: і вдома, і в школі, і в бібліотеці... Здається, що вони існували завжди. Але цікаво, що було тоді, коли на світі ще й гадки про книжки не мали?

...Побачила древня людина, який чудовий довкола неї світ — і склала про це пісню. Проспівала й одразу ж забула її. І дуже шкода тієї забутої пісні, бо вона була найпершою і, мабуть, гарною.

Потім людина побачила стадо диких биків — бізонів і порахувала їх. Зраділа, що зуміла полічити, і позначила на землі кількість цих тварин. Ллє тут повіяв вітер і зітер ті позначки.

І тоді людина збагнула, що треба навчитися записувати побачене й придумане так, щоб воно залишалось надовго і щоб про нього могли дізнатися інші.

Люди пробували писати на різних матеріалах. Чудовим матеріалом виявилась глина. З неї можна виліпити будь-яку фігурку, посуд, навіть дім збудувати А ще з глини можна зробити таблички і на них записувати важливі відомості. Та от біда: глина тріскається на сонці, кришиться. Та й незручно носити за собою весь час такі таблички...

На чому тільки не пробували писати наші далекі предки! І на корі — березовому лубі, і на тканині — шовкові, і на залізних пластинах, і навіть на пальмовому листі — папірусі. В Єгипті, на берегах Нілу, це листя нарізали тонкими смужками, склеювали, висушували, скручували в сувої і брали з собою в далекі подорожі.

Справді, пальмове листя виявилось зручним матеріалом для письма, але ж пальми ростуть не скрізь... І люди винайшли пергамент — дуже тонку, спеціально вичинену і відбілену шкіру тварин. Ось тоді вперше й народилося таке диво, як книги. Вони старанно писалися від руки, прикрашалися різними малюнками. Обкладинку виготовляли з дерев’яної дошки, обтягнутої товстою шкірою, оздоблювали її дорогоцінним камінням золотою застібкою. Та коштували книги дуже дорого: за одну книгу можна було виміняти череду корів або табун коней. Зрозуміло, що такі дорогі книги могли бути лише у дуже багатих людей. А потрібні вони були не лише багатіям, адже знання необхідні всім. Як же зробити книгу дешевшою, доступнішою?

Треба було навчитися робити книги швидко, акуратно і у великих кількостях.

І ось у XVI столітті першодрукар Іван Федоров зумів освоїти слов’янське книгодрукування і випустив у світ першу тисячу однакових книг. Але тут виникло ще одне завдання: мало видавати книги — потрібно ще й навчити людей грамоти. І ось Іван Федоров видав у Львові першу слов’янську азбуку, а пізніше — граматику та інші підручники. Так почало поширюватися книжне знання.

Ну, а як же люди винайшли папір? Та можна сказати, що випадково. Засипали у мукомолку паростки бамбука — того самого, що з нього вудочки роблять, — перетерли їх, додали клею і одержане тісто притиснули пласким каменем. Потім камінь підняли, лист просушили і так, зовсім несподівано для себе, побачили, що одержали нову речовину, на якій дуже зручно писати.

Тепер, звичайно, папір виготовляють не з бамбукових паростків, а з інших порід дерева і навіть з ганчір’я. Зі старого паперу — макулатури — теж виходить чудовий папір, на якому друкують і дитячі книжки з малюнками, і дорослі — без малюнків, і газети, й зошити, й листівки...

Ось який довгий і важкий шлях пройшла книга, перш ніж стала такою, якою ти бачиш її тепер.

Мине час, ти виростеш і, може, теж напишеш свою книгу. Ми не знаємо, про що вона буде, — про космічні подорожі, про квіти чи про важливе наукове відкриття. Але ми віримо, що це буде дуже потрібна людям і дужо цікава книга.

Прощавай, Букварику!

/Files/images/P80516-113833.jpg


/Files/images/P80516-113400.jpg

16 травня стало радісним днем у житті наших першокласників і разом з тим, трішки сумним, адже вони прощалися з найулюбленішою книжкою -Букварем.В святковій залі панувала доброзичлива, тепла атмосфера. Діти з задоволенням розповідали вірші, разом співали пісні. Під час свята усі потрапили до королівства «Букваря», мали нагоду продемонструвати свої знання абетки, вміння відгадувати загадки. На свято завітали нові підручники, які будуть продовжувати навчати учнів вже в 2 класі.
Діти отримали насолоду від яскравого театралізованого дійства

"Чорнобиль не має минулого часу" - в шкільній бібліотеці відбувся день пам"яті трагедії

/Files/images/9df04df13a4ffe3010e9a141ac642252.jpeg

/Files/images/P70426-083159-01.jpg


В історії нашого народу чимало скорботних дат, які пронизують серце гострим болем. Одна з них 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного бибуху.

У 2018 році годинник життя відраховує 32 роки Чорнобильської катастрофи. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Ця біда назавжди залишиться у пам"яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди.


100 років від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського

/Files/images/image.jpg

/Files/images/P80404-090000.jpg

Народився Василь ОлександровичСухомлинський 28 вересня 1918 року в селі Василівці (тепер Кіровоградська обл) в бідній селянській сім’ї. Тут минули його дитинство й юність. Він вчився в рідному селі у школі і в 1933 році закінчив семирічку. Влітку 1933 року мати провела молодшого сина Василя до Кременчука. Спочатку Василь Сухомлинський вчився в медичний технікум, але незабаром пішов звідти, вступив на робочий факультет, достроково закінчив його і був прийнятий до педагогічного інституту. З 1935р. починається педагогічний шлях В.О.Сухомлинського. У 17 років він став вчителем заочної школи недалеко від рідного села. Перевівся до Полтавського педагогічного інститутузаочником і закінчив його в 1938 році. Закінчивши інститут, Сухомлинський повертається в рідні місця і працює викладачем української мови і літератури в Онуфріївській середній школі. У 1941 році під час Другої світової війни добровольцем йде на фронт. У січні 1942 року Сухомлинський був важко поранений,довго лікувався і вже не зміг повернутися довійськової служби. У червні 1942 року його призначили директором сільської середньої школи, де він працював до березня 1944 року. 9 лютого 1943 року подав заяву про вступ до ВКП(б). Як тільки рідні місця були звільнені, він повернувся на Батьківщину і став завідувачем районного відділу народної освіти. Проте вже в 1947 році Сухомлинський просився назад до школи. У 1948 роціСухомлинськийстає директором Павлиської середньої школи і працює а цій посаді 23 роки(до кінця життя). В 1948 році це була звичайна, пересічна школа. 23 роки стали найпліднішим періодом його науково— практичної та літературно—публіцистичної діяльності. Звичайну сільську школу він перетворив у справжню педагогічну лабораторію, де видобував скарби педагогічної мудрості. У 1955р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Директор школи— керівник навчально—виховного процесу». З 1957р.— член-кореспондент Академії педагогічних наук РРФСР. 1958— заслужений вчитель УРСР. 1968— нагороджений званням Героя Соціалістичної Праці. Цього ж року обраний членом-кореспондентом Академії педагогічних наук СРСР. 2 вересня 1970 року Василь Олександрович Сухомлинський помер.

ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ КНИГИ

/Files/images/EoM7YRRfo6E(2)(3).jpg

З метою заохочення учнів до читання, пропаганди української книги, розвитку естетичних потреб особистості, виховання в учнів любові до книги, культури читання з 23березня по 27 березня в нашій школі проходив традиційний Тиждень дитячої та юнацької книги.

Цьогорічний Тиждень дитячої книги в шкільній бібліотеці був неймовірно насиченим та приніс купу сюрпризів. Тиждень відкрила виставка – запрошення «Добрий день, книжковий тиждень», а також протягом цього тижня до уваги дітей були : екскурсія «Мандрівка книжковою країною», мультимедійна година «Казкові герої в мультиках», літературний круїз «Кожна книга – це країна», літературна забавлянка «Розмалюю я героя».

На екскурсії "Мандрівка книжковою країною" діти з цікавістю слухали розповідь шкільного бібліотекаря Лацько С.І., про призначення бібліотеки. Надзвичайно емоційно пройшла і мультимедійна година, літературний круїз, який дозволив дітям поринути в загадковий світ не тільки класичної літератури але й книг сучасних українських авторів. Найцікавішим виявилася саме літературна забавлянка "Розмалюю я героя". Всі бажаючі на швидкість повинні були охайно та творчо розмалювати свого улюбленого казкового героя.

20 лютого - День героїв НЕБЕСНОЇ СОТНІ

/Files/images/QU1Amrjteac.jpg


Пам'ятнийДень Героїв Небесної Сотнівідзначається 20 лютого. Його встановлено указом Президента УкраїниПетра Порошенка№ 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні» від11 лютого2015року «з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України».

26 червня 2014 Президентом України було ініційовано заснування нової державної нагороди —Орден Героїв Небесної Сотні. Орден був затверджений Верховною Радою України 1 липня 2014. Орден встановлено для відзначення осіб за громадянську мужність, патріотизм, відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, активну благодійну, гуманістичну, громадську діяльність в Україні, самовіддане служіння Українському народу

Літературний Брейн-ринг "Книга - невмируща скарбниця мудрості"

/Files/images/image-0-02-05-1bb2a79091c5ee6032fa3f90a01e65b97a9aeca7524fbf6a2b20a08a64cce647-V.jpg

Соборність України - запорука міцної держави.

/Files/images/IMG_5505.JPG

Соборність Української держави - одвічна мрія, яку плекав народ протягом усієї історії боротьби за незалежну Україну. Лише соборна, незалежна і вільна Україна має шанс увійти до спільноти процвітаючих країн як рівноправний партнер і перспективний лідер центрально-східного регіону Європи. Саме тому значення Свободи як невід'ємної складової незалежної України набуває особливого змісту і стає нерозривно пов'язаним з Соборністю наших земель. В бібліотеці організованакнижкова експозиція - «Соборність України – основа державності», яка висвітлює українську мрію про єдність, свободу і незалежність. В експозиції представлені книги та матеріали періодичних видань, світлини, документи, що висвітлюють період діяльності ЗУНР та УНР.

Нехай же наша спільна діяльність позначається світлими справами, спрямованими на розвиток і зміцнення Батьківщини, на добробут і розквіт духовності народу.

Новорічно-різдвяна фотозона у бібліотеці

/Files/images/P71228-093146.jpg

/Files/images/P71219-124236.jpg

/Files/images/P71220-110419.jpg/Files/images/P71228-092913.jpg

Новий рік – чарівний час! Час, коли більшість з нас знову починають вірити в казку і в кожному з нас ніби прокидається маленька дитина. Фото, зроблені в період новорічних свят, виходять особливо добрими, затишними і красивими.

Отож, хочете поринути в атмосферу казки? Хочете відчути наближення свят та Нового року? Тоді вам точно до нас!

Шик і блиск, стриманість і відвертість – все це поєднане у одному магічному куточку, розміщеному у бібліотеці. Завітавши сюди ви відчуєте справжню магію зимової казки і зможете особисто стати її частинкою.Ми пропонуємо Вам безкоштовну фотосесію, тому не шукайте собі причин відмовитися від гарних фото!Отримайте гарні знімки на пам'ять на довгі роки, а найкраща згадка про свята - фотографії з рідними людьми, тому приводьте і своїх рідних та близьких людей насолодитися новорічним дивом.

Зав. бібліотекою добряче потрудилася, щоб зробити для вас цей магічний куточок. Саме тут можна загадати найпотаємніші бажання і зробити оригінальне селфі на фоні ексклюзивної, а, головне, безкоштовної, фотозони, яка створювалася з любов‘ю для всіх відвідувачів. Атмосфера домашнього затишку, тепла й згуртованості - це одна з головних тем для новорічних фотографій

На тебе чекають красуня ялинка, теплий камін, різдвяний вінок,чарівний сніговик та багато цікавого. З їх допомогою будь-який настрій буде святковим і веселим, а фотографії життєрадісними.

Тільки тут і тільки на протязі новорічних та різдвяних свят ви зможете повірити у диво.

Прийдіть з друзями та пориньте у справжню зимову казку!

Всім щасливих свят!

Мужність і відвага крізь покоління

/Files/images/З днем захисника.jpg

14 жовтняу деньПокрови Пресвятої Богородиціводночас зДнем українського козацтвами відзначаємо День захисника України.

Свято встановлено 14 жовтня 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

Ця дата символізує нерозривний зв'язок усіх поколінь захисників України: воїнів Київської Русі, козаків, учасників збройних формувань УНР та ЗУНР, українців, які у складі збройних сил СРСР та партизанських формувань захищали Батьківщину від фашистів, воїнів УПА та нинішніх хоробрих захисників України.

Саме томуДень захисника України-14 жовтня- покликаний стати святом усіх сучасних воїнів та ветеранів, днем вшанування всіх,хто упродовж століть обороняв українську землю.

Конкурс плакатів«Я обираю здоров’я!»

10 жовтня в нашій школі відбулося представлення малюнків та плакатів, виготовлених учнями школи для конкурсу «Я обираю здоровʼя!»,який проводився в рамках плану проведення Всеукраїнського місячника бібліотек. Учні старанно та активно готувалися, створювали тематичні малюнки, плакати та стінгазети, а також вміло та змістовно представляли їх. Адже, здоровʼя – це найцінніший скарб людини!

Круглий стіл "Здоров"я - вічна мрія людства"

"З доров'я - вічна мрія людства" - під такою назвою в Андріївській ЗОШ І - ІІІ ступенів №2 до місячника бібліотеки , 09.10.17р., відбувся круглий стіл з учнями 7 класу. Бібліотекар розповіла учням про цінність людського життя і неоціненний скарб здоров'я людини. На круглому столі була використані ІТ-технології, за допомогою яких учні переглянули відеофільм "Що каже молодь про здоровий спосіб життя."

Посвячення в читачі

До бібліотеки завітали учні 2-а та 2-б класу , для дітей був проведений бібліотечний урок – посвячення в читачі « Подорож в країну здоров’я». Діти слухали вірші про здоров’я, відгадували загадки, розповідали, як вони зберігають своє здоров’я. Бібліотекар звернула увагу дітей на те , які книги є у бібліотеці по охороні здоров’я. У кінці уроку учнів було записано до бібліотеки і вони вибрали собі книжечки для читання вдома.

Екскурсія до бібліотеки "Література, як мікстура"

5 жовтня яскраве сонечко осяяло щирі посмішки нових маленьких гостей бібліотеки. Хлопці та дівчата 1 класу прибули до царства книг, щоб мати змогу вперше поринути у чудовий та фантастичний світ, що дарує сучасна книгозбірня.

Пройшовши неймовірно цікаву екскурсію діти дізнались, як багато пізнавального та корисного можна отримати у кожному з відділів.

Побачили дітлахи безліч неймовірних книг, які допомагають розвиватися, пізнавати світ та розкривати таємниці. Зустріч була приємною і корисною.

Виготовлення буклетів «Здоровий спосіб життя»

У шкільної бібліотеці розпочався місячник « Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя ».

04.10.17 відкрилась виставка – презентація буклетів – саморобок « Шлях до здоров’я ». У створенні цих буклетів брали участь учні 9-11 класів . Сподіваємось на те, що учні, які так старанно виконували завдання люблять та шанують книги та своє здоров»я.

День відкритих дверей “Бібліотека запрошує усіх”

В приміщенні бібліотеки на учнів та вчителів чекала виставка-огляд літератури «Здорова дитина – здорова нація». Учні мали змогу обрати собі книги для підготовки до різноманітних вікторин та конкурсів, а вчителі та вихователі – підготуватися до проведення позакласних заходів, виховних годин «Вчимося бути здоровими»

/Files/images/P71030-101359.jpg /Files/images/P71030-102054.jpg

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».

/Files/images/библиотеки.JPG

/Files/images/250px-ШБ_і_здоров\'я.jpg

Зміцнення здоров’я дітей є однією з актуальних проблем нашого суспільства. Швидкі темпи зростання захворюваності та інвалідності дітей шкільного віку, недотримання гігієнічних нормативів щодо навколишнього середовища, в якому перебувають діти, незбалансоване харчування, травматизм, тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв, поширення ВІЛ-інфекції, туберкульозу тощо, потребують посилення роботи в навчальних закладах.

До пошуку ефективних шляхів розв’язання проблем соціального здоров’я молоді долучається й шкільні бібліотека Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.

Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти реалізації основних пріоритетів Нової школи, усвідомлювати роль навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.

План проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя"

№ з\п Заходи Дата Клас
1. День відкритих дверей «Бібліотека запрошує усіх» 02.10-03.10 1-11
2. Виготовлення буклетів «Здоровий спосіб життя» 04.10 9-11
3. Екскурсія до бібліотеки «Література як мікстура» 05.10 1
4. Посвячення в читачі 06.10 2
5. Круглий стіл «Здоров’я – вічна мрія людства» 09.10 6
6. Конкурс плакатів «Я обираю здоров’я» 10.10 5-11
7. Вікторина «Мандрівка на планету здоров’я» 11.10 4
8. Книжкова виставка «В тенетах дурману» 12.10-13.10 1-11
9. Кінолекторій «Бережіть своє здоров’я» 17.10-18.10 8-9
10. Брейн-ринг «Здорова людина – здорове суспільство» 19.10 7
11. Урок-застереження «Наркоманія – хвороба чи злочин» 20.10 10
12. Підведення підсумків 30.10-31.10

Незалежність України - мрія мільйонів

Прийняття 24 серпня 1991р. Верховною Радою історичного документу – „Акт проголошення незалежності України” припинило існування Української Радянської Соціалістичної Республіки і проголосило появу незалежної держави – Україна.

Проголошення державної незалежності України 24 серпня 1991 року принципово по-новому поставило питання її державного, економічного та політичного розвитку. Йшлося про нову і, як засвідчив подальший розвиток подій, надзвичайно складну сторінку її багатовікової історії. Проголошення незалежності України та завдання створення самостійної Української держави закономірно висунули проблему розгортання державотворчих процесів. Народ України заявив, що будуватиме державу суверенну й самоврядну, незалежну та відкриту, демократичну і правову.
26 років тому з великою надією та вірою ми прийняли виклик долі – стали на шлях створення та розбудови власної незалежної держави. Для кожного громадянина України День незалежності, який ми святкуємо 24 серпня, насамперед має бути днем іспиту власного сумління, днем міркувань про долю своєї Батьківщини й своєї спільноти, саме про це йдеться в матеріалахісторичного вернісажу «Державність вимріяна поколіннями», підготовленого до головного державного свята України.

Кiлькiсть переглядiв: 1327