БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ

Заходи до Всесвітнього дня безпечного Інтернету

для учнів Андріївської ЗОШІ-ІІІ ступенів №2

5 лютого 2019 року

«Кібербезпека» РАЗОМ ДО НАЙКРАЩОГО ІНТЕРНЕТУ

1 урок перегляд мультфільму «Казка про Інтернет» 2,3,4 класи

4 – урок перегляд відеороликів на тему «Інтернет – користь чи прихована небезпека». 5, 6, 7 клас

12:30 – 13:15 онлайн-урок в системі Cisco

«Разом до найкращого Інтернету»

Кібербезпека.

/Files/images/3/4058_or-01.jpg

«Мені здається, що про сучасний світ дуже важливо зрозуміти одну річ: велике розмаїття інформації не гарантує її достовірності» Річард Гір

Щорічно, в останню п’ятницю листопада відзначається Всесвітній день інформації. В 2017 році Всесвітній день інформації припадає на 24 листопада, який проводиться за ініціативою Міжнародної академії інформатизації (МАІ), що має генеральний консультативний статус в Економічній і Соціальній радах ООН.

Інформація завжди відігравала в житті людства дуже важливу роль. Проте з середини 20 століття в результаті соціального прогресу і бурхливого розвитку науки і техніки роль інформації незмірно зросла. Крім того, відбувається лавиноподібне наростання маси різноманітної інформації, яка отримала назву "інформаційного вибуху".

Сьогодні світом рухає інформація. Процес передачі інформації помітно прискорився, оскільки середина 20 століття принесла людині безліч нових технологій, за допомогою яких транслювати інформацію можна в онлайн-режимі в дуже великих обсягах і буквально в будь-яку точку планети та навіть за її межі.

Сьогодні це свято журналістів, провайдерів, програмістів - всіх тих, хто займається збором, обробкою і передачею інформації.

Говорять, що за останні 30 років людством створено стільки ж інформації, скільки за три попередніх тисячоліття.

/Files/images/2017_2018/bezymyannyy.png

1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи, свої паролі.

2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.


3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.


4. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.


5. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.


6. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.


7. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.


8. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

/Files/images/2016_2017/a/SID2017_logo_small_logos-1024x733.jpeg

7 лютого 2017 року

День безпеки в Інтернеті

Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

У всьому світі, День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах і координується об’єднаною мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі.

Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращої і більш безпечної онлайн-спільноти. Вона служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого інтернету.

В 2017 році День безпеки в Інтернеті припадає на 7 лютого і відзначається у світі під гаслом «Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету».

В Андріївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 в цей день було проведено цілий ряд заходів для учнів з метою поглиблення їх знань про безпечний Інтернет.

Молодші школярі, учні 1 та 2 класів, подивилися мультфільм «Фіксики. Інтернет». Після перегляду діти відповідали на поставлені запитання, розповідали цікаві історії, пов’язані з використанням Інтернету.

Для старших учнів молодшої школи проводилися відео-уроки на тему: "Інтернет - користь чи прихована небезпека" з метою ознайомлення учнів з правилами поведінки в Інтернеті. Учні охоче обговорювали віртуальні загрози, які можуть завдати шкоди в реальному житті, а також вивчили пам’ятку про «Неприємності в мережі та як їх уникнути».

Учні 6 – 7 класів приймали участь в грі «Безпечна подорож до країни Інтернет». Після закінчення гри-подорожі учасники визначили негативний вплив мережі на підростаюче покоління, а також пригадали пам’ятку про «Неприємності в мережі та як їх уникнути».

Для учнів 8 – 9 класів була проведена інформаційна бесіда «Неприємності в мережі Інтернет». Наголошувалося на позитивному та корисному використанні інформаційних технологій.

Учні 11 класу провели годину спілкування з учнями 5 класу на тему: "Інтернет – користь чи прихована небезпека". Визначили позитивний і негативний вплив Інтернету на підлітків, а також пригадали пам’ятку про «Неприємності в мережі та як їх уникнути».

Учні старших класів визначали шляхи попередження негативного впливу роботи в Інтернеті, ознайомилися з інформацією щодо безпечного використання сайтів для підлітків.

7 лютого 2017року у світі буде відзначатися День безпечного Інтернету під гаслом«Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету».

Заходи до Всесвітнього дня безпечного Інтернету для учнів Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

1 урок перегляд мультфільму «Фіксики. Інтернет» 1, 2 клас

2 урок перегляд мультфільму «Фіксики. Інтернет» 3 клас

3 урок перегляд відеороликів на тему "Інтернет - користь чи прихована небезпека". 4, 5 клас

4 – урок урок-гра "Безпечна подорож до країни Інтернет"

6, 7 клас

5 – урок інформаційна бесіда «Неприємності в мережі Інтернет» 8, 9 клас

6 – урок практична конференція «Розумне та безпечне використання Інтернет –ресурсів» 10 – 11 клас

День Безпечного Інтернету відзначається на другий день другого тижня другого місяця щорічно.

Тисячі людей в усьому світі об’єднуються та беруть участь у різних заходах заради просування ідеї відповідального використання онлайн-технологій та мобільних приладів, особливо, дітьми та молоддю.

Ідея онлайн-безпеки еволюціонувала останні роки, змінюючи фокус від створення «безпечного» Інтернету до створення «кращого» Інтернету.

День безпечного Інтернету (Safe Internet Day) організовано мережами Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування ідеї відповідального використання онлайн-технологій та мобільних приладів, особливо, дітьми та молоддю.

В Україні також в цей день у закладах освіти, бібліотеках, дитячих та молодіжних клубах, громадських та бізнес-організаціях, в медіа та на сторінках соціальних мереж діти та дорослі обговорюють питання безпечної поведінки в Інтернеті, потенційних загроз, випадки порушення прав дитини та механізми їх захисту.

Телефон Національної «гарячої лінії» з питань запобігання насильству та захисту прав дітей від Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна»

- 0 800 500 33 5 або 386, де ви зможете отримати:

1. Поради та правила поведінки дітей під час користування Інтернетом.

2. Поради батькам щодо безпечної роботи дітей в Інтернеті.

3. Попередження комп’ютерної залежності та можливість отримання

психологічної допомоги.

4. Юридичні консультації щодо злочинів проти дітей в Інтернеті.

5. Допомога у випадках чи за умови підозр щодо загрози дітям через

Інтернет.

ДИТЯЧА БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ: ТЕХНОЛОГІЇ
ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ НА ДОПОМОГУ БАТЬКАМ

Як виявити ознаки Інтернет-залежності у дитини?


Якщо були виявлені можливі симптоми Інтернет-залежності у своєї дитини, необхідно дотримуватися наступного алгоритму дій:

1. Спробуйте налагодити контакт з дитиною. Дізнайтеся, що їй цікаво, що турбує і так далі.
2. Не забороняйте користуватися Інтернетом, але постарайтеся
встановити регламент (кількість часу, які дитина може проводити он -лайн,
заборона на мережу до виконання домашніх уроків та інше). Для цього можна використовувати спеціальні програми батьківського контролю, що обмежують час в мережі.


3. Обмежте можливість доступу до Інтернету тільки своїм комп'ютером або комп'ютером, що знаходяться в загальній кімнаті, – це дозволить легше
контролювати діяльність дитини в мережі. Слідкуйте за тим, які сайти відвідує.

4. Попросіть дитину протягом тижня детально записувати, на що витрачається час, що проводиться в Інтернеті. Це допоможе наочно побачити і усвідомити проблему, а також позбутися деяких нав'язливих дій, наприклад,
бездумного поновлення сторіночки в очікуванні нових повідомлень.

5. Запропонуйте своїй дитині зайнятися чимось разом, постарайтеся чимось захопити. Спробуйте перенести кібердіяльність в реальне життя.
Наприклад, для багатьох комп'ютерних ігор існують аналогічні настільні ігри, в які можна грати всією сім'єю або з друзями, при цьому спілкуючись один з
одним наживо. Важливо, щоб у дитини були не зв'язані з Інтернетом захоплення, яким би вона присвячувала свій вільний час.

6. Діти з Інтернет-залежністю суб'єктивно відчувають неможливість обходитися без мережі. Постарайтеся тактовно поговорити про це з дитиною.
Обговоріть ситуацію, коли в силу якихось причин вона була змушена обходитися без Інтернету. Важливо, щоб дитина зрозуміла – нічого не станеться, якщо на деякий час «вийти» з життя Інтернет -спільноти.

7. У разі серйозних проблем зверніться за допомогою до фахівця.
ЗВІТ про проведені заходи до Всесвітнього дня безпечного Інтернету/Files/20160211_091434.jpgкруглий стіл на тему «Інтернетзалежність.»

09 лютого 2016 року до Всесвітнього дня безпечного Інтернету провели ряд цікавих заходів для учнів з метою поглиблення їх знань про безпечний Інтернет.

Організували змагання серед учнів початкових класів з пошуку цікавих матеріалів про користувачів Інтернету.

Багатьох батьків турбує те, що їхні діти багато часу проводять в Інтернеті. Доступ до Всесвітньої мережі відкриває безмежні можливості для навчання і самовдосконалення, тому батьки і школа по змозі намагаються забезпечити учням цей доступ. Проте часто замість того, щоб використовувати Інтернет для виконання домашніх завдань і досліджень, діти проводять там години, обмінюючись миттєвими повідомленнями, граючись в онлайнові ігри та розмовляючи з незнайомими людьми в чат-кімнатах. Таким чином, з появою Інтернету проблема підтримки балансу між розвагами та навчанням у житті дітей ускладнилася. Багато дітей і підлітків, потрапивши в Інтернет, втрачають відчуття часу та реальності.

Розробили пам’ятку для батьків, вчителів та учнів щодо правил безпечної роботи в Інтернеті, провели виховні години у 8-11-х класах на тему: «Скажемо спаму – «НІ!», години спілкування у 5-7-х класах на тему: «Подорож в безпечну країну Інтернет».

/Files/11 клас.jpgУчні 11 класу створили презентації до Всесвітнього дня безпечного Інтернету.

З найменшими користувачами Інтернетом – вивчили "правила дорожнього руху" в мережі Інтернет.

Кiлькiсть переглядiв: 2510